Bił po twarzy trzymiesięczne dziecko? – Nowa Trybuna Częstochowska Bił po twarzy trzymiesięczne dziecko? | Nowa Trybuna Częstochowska
Olsztyn

Bił po twarzy trzymiesięczne dziecko?

KMP Częstochowa
Bił po twarzy trzymiesięczne dziecko?

Olsztyńska policja zatrzymała 20-letniego mężczyznę, który po pijanemu opiekował się swoim trzymiesięcznym synem. – Niemowlak miał widoczne obrażenia w postaci stłuczenia twarzy

Do zdarzenia doszło w połowie ubiegłego tygodnia. Z ustaleń policji wynika, że w jednym z domów na terenie gminy Olsztyn 20-letni mężczyzna imprezował razem z kolegami. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że miał w tym czasie zajmować się swoim trzymiesięcznym synem. Rodzina przeraziła się tym co zobaczyła, kiedy wróciła do domu. Wezwała więc policję.
– Według zgłoszenia rodziny, 20-letni ojciec trzymiesięcznego dziecka miał sprawować nad nim opiekę w stanie nietrzeźwym oraz dopuścić się jego pobicia – informuje Joanna Lazar, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, której podlega olsztyński komisariat.
Okazało się, że ojciec miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Z ustaleń śledczych wynika, że miał uderzyć niemowlaka w twarz, powodując stłuczenie i obrzęk buzi. Dziecko trafiło do szpitala, a mężczyzna na komisariat.
– Zatrzymany mieszkaniec powiatu częstochowskiego usłyszał zarzuty pobicia oraz narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia – mówi Joanna Lazar.
20-latek dostał zakaz kontaktowania się z synem oraz świadkami w tej sprawie. Do aresztu nie pójdzie, ale będzie musiał regularnie stawiać się na komisariacie, ponieważ zastosowano wobec niego dozór policyjny. Za pobicie dziecka grozi mu pięcioletnia odsiadka. O dalszym losie niemowlaka zdecyduje sąd rodzinny.

Piotr Wiewióra

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Olsztyn

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 324-40-01

Więcej w Olsztyn

OLSZTYN-ZAMEK

Ruiny zamku w Olsztynie – widok z drona

Marcin Syguda31 Grudzień 2020
olsztyn

Hubertus 2020 odwołany!

Ewa Chojnacka8 Październik 2020
straz

Przekazanie wozu bojowego druhom Ochotniczej Straży Pożarnej z Turowa

Ewa Chojnacka8 Październik 2020
juromania2020

Juromania 2020

Ewa Chojnacka11 Wrzesień 2020
rower

BĘDZIE NOWA TRASA ROWEROWA. Olsztyn i Żarki mają powód do radości

Ewa Chojnacka6 Kwiecień 2020
niepod

Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Ewa Chojnacka27 Październik 2018