Napisz powieść historyczną – Nowa Trybuna Częstochowska Napisz powieść historyczną | Nowa Trybuna Częstochowska
Częstochowa, cała Polska

Napisz powieść historyczną

Konkurs pt. „Nowa Powieść Historyczna” został ogłoszony z okazji obchodów Roku Sienkiewiczowskiego.
ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE, PIXABAY.COM
Napisz powieść historyczną

KONKURS. Trwa konkurs na powieść historyczną inspirowaną wydarzeniami z czasów Piastów, Jagiellonów, Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Prace można składać do 31 stycznia 2017 roku

– Komuś może się wydawać, że termin jest odległy, ale jeśli chce się napisać dobrą powieść, opartą jeszcze w jakimś sensie na realiach, na przypisach, może na postaciach, które istniały, miejscach, które się zmieniały, powstawały, tak naprawdę rok czasu z pewnością może nie wystarczyć – mówi Marek Makowski z Akademii im. Jana Długosza.
Konkurs pt. „Nowa Powieść Historyczna” został ogłoszony z okazji obchodów Roku Sienkiewiczowskiego. W konkursie mogą brać udział tylko niepublikowane dzieła.
Prace oceni 6-osobowe jury. Główna nagroda to publikacja. – Najlepsza powieść zostanie wydana przez Wydawnictwo Akademii we współpracy z wydawnictwem partnerskim. Książka zostanie opublikowana w „Bibliotece Długosza”, serii inaugurującej prozę inspirowaną wydarzeniami historycznymi I Rzeczypospolitej – dodaje Makowski.
Współorganizatorami konkursu są Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie, Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza oraz Częstochowskie Stowarzyszenie Miłośników Kultury, Literatury i Fantastyki „Salt Lake City”. Zachęcamy do udziału! (AL)

Zobacz komentarze (21)

21 Komentarze

  1. erytheme fessier bebe

    7 Czerwiec 2019 at 22:30

    At this time I am ready to do my breakfast, later than having my breakfast coming yet again to read further news.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Częstochowa, cała Polska

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 324-40-01

Więcej w Częstochowa, cała Polska