Dominik Puchała rozlicza częstochowski SLD – Nowa Trybuna Częstochowska Dominik Puchała rozlicza częstochowski SLD | Nowa Trybuna Częstochowska
Częstochowa

Dominik Puchała rozlicza częstochowski SLD

Działacz partii Razem zarzuca częstochowskim przedstawicielom SLD, w tym prezydentowi Krzysztofowi Matyjaszczykowi, liczne zaniedbania.
ARCH.
Dominik Puchała rozlicza częstochowski SLD

POLEMIKA. Doktor Bartosz Rydliński w tekście dla „Trybuny” stwierdził, że SLD po odpokutowaniu swoich błędów z przeszłości wreszcie zasłużyło na ułaskawienie: „Od przeszło dwóch lat SLD nie ma wpływu na proces legislacyjny, nie jest częścią żałosnego Sejmu VIII kadencji. Winy Sojuszu zostały tym samym odkupione!”. Rydliński niczym prorok dostrzega to, czego nikt inny nie widzi. Wymienia miasta, w których dzięki cudzotwórczej działalności Sojuszu Lewicy Demokratycznej żyje się lepiej. Szkoda tylko, że prawdopodobnie nigdy nie przyjrzał się żadnej z tych miejscowości. Wśród obdarowanych obecnością SLD znaleźli się bowiem także mieszkańcy i mieszkanki Częstochowy, którzy od swojego prezydenta otrzymali/-ły róże, pączki i poświęcenie w walce o legendarne już województwo, jednakże zabrakło przy tym udzielenia wsparcia w kwestii mieszkań komunalnych, cen ciepła, zachowania zieleni miejskiej oraz restauracji zabytków

Krzysztof Matyjaszczyk i Marek Balt, czyli czołowi działacze Sojuszu w Częstochowie, przywiązują ogromną wagę do swojego wizerunku w lokalnych mediach, hucznie obwieszczając swoje oburzenie rządami Prawa i Sprawiedliwości oraz obdarowując upominkami na ulicy. Zapomnieli jednak, że wraz z nadejściem nowej kadencji sejmu nie stracili możliwości wpływu na miasto. Ich zaniedbanie zaobserwować można na wielu płaszczyznach. Ze względów bezpieczeństwa z Domu Księcia – modernistycznego budynku umieszczonego w ewidencji zabytków –wyprowadzono lokatorów, lokatorki i działające tam instytucje, a w celu odzyskania rozpadającej się karty z historii Częstochowy rozpoczęto rozpaczliwe poszukiwania inwestora. Mimo próśb nadsyłanych do urzędu miasta nikt nie zdecydował się na wcześniejszą interwencję i próbę wyremontowania budynku, pozbawiając go szans na przetrwanie. Doktor Rydliński zapewne znalazłby wytłumaczenie w niewystarczającym budżecie lub przeznaczeniu pieniędzy na ważniejsze cele. Warto się w takim razie zastanowić, gdzie w takim razie SLD inwestowało pieniądze. Otóż na pewno nie w placówki edukacyjne, które, aby zapewnić odpowiednią jakość kształcenia, ratunku szukają w budżecie obywatelskim. Nie przeznaczono ich także na mieszkania komunalne, których w mieście wciąż brakuje.

Prezydentowi udało się jednak zorganizować w 2016 roku Marsz „Jasne, że Województwo Częstochowskie”, który, choć nie przyciągnął zbyt dużego zainteresowania, to na pewno pochłonął ponad 250 tysięcy złotych z budżetu. Niedoceniana zdaniem Rydlińskiego zbawienna polityka Sojuszu Lewicy Demokratycznej prowadzi więc głównie do oszczędzania na wygodzie mieszkańców i mieszkanek miasta oraz ochronie zabytków, ale nawet przy tym nie odnosi sukcesów w realizacji postulatów. Częstochowianie i częstochowianki dostali/-ły dodatkowo kolejne nieprzyjazne miejsca bez cennej zieleni. W tej wyliczance gwoździem do trumny są bowiem drzewa, których skrupulatnie pozbawiają nas władze miasta pod pretekstem przebudowy dróg.

Ktoś jednak musiał skorzystać na tych wszystkich działaniach. Niestety były to jedynie osoby dzierżące władzę i ich rodziny. Na poprawę warunków bytowych liczyć mógł Marek Balt, poszukujący pocieszenia po porażce SLD w wyborach parlamentarnych, który znalazł świetnie płatną pracę w publicznej spółce. Jego żona odnalazła się za to w Radzie Nadzorczej Wodociągów w Będzinie. Pozwala im to na spokojną walkę z Prawem i Sprawiedliwością poprzez wypisywanie na portalach społecznościowych frazesów bez pokrycia w dawnych i obecnych działaniach partii. Lokalni politycy z SLD ulicznymi protestami interesują się bowiem tylko wtedy, gdy są pewni, że zostaną zauważeni przez dziennikarzy, czego przykładem może być ostatnia próba medialnego przejęcia zorganizowanej przez partię Razem manifestacji w obronie praw kobiet na placu Biegańskiego.

Jednakże wszystko, co (nie)dobre, musi się skończyć. Główny sponsor kampanii Krzysztofa Matyjaszczyka – twórca imperium Dospela – został skazany za oszustwa i wyłudzanie pieniędzy. Prezydent od dawna słynie ze wspierania biznesu kosztem pracowników, ale tego typu zamieszania nie spodziewali się nawet jego najwięksi przeciwnicy. Tym samym szuka on ratunku w modlitwie, bo choć krytykuje Prawo i Sprawiedliwość za powiązania z Kościołem, to sam jako urzędnik publiczny zamawia msze święte na Jasnej Górze i stara się na nich regularnie pokazywać ku uciesze duchownych, którzy na pewno mają w swej opiece włodarza jedzącego im z ręki. Prawdopodobnie Matyjaszczyk musi zadośćuczynić w ten sposób za wprowadzenie dofinansowania zabiegu in vitro z budżetu miasta. A jak pisze dr Rydliński: „(…) niewierzący eseldowscy mogą liczyć na pewną bonifikatę po śmierci”.

Biorąc to wszystko pod uwagę, warto zastanowić się, czy argumenty doktora mówiące o wspieraniu emerytów pracujących dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych naprawdę przeważają nad nieudolnością w zarządzaniu miastami? Szanowny Panie, podczas spotkań towarzyskich prawdopodobnie nie chwali się Pan sprzątaniem i wykonywaniem pozostałych obowiązków domowych, bo są to czynności, które każdemu wydają się oczywiste w codziennym życiu, a tym samym nie budzą podziwu. Dlaczego więc SLD tak rozpaczliwie bronione jest przez Pana wymienianiem działań, które z uwagi na jego historię i przynależność polityczną stanowią obowiązek obecnych członków i członkiń partii? Nie usprawiedliwiajmy, lecz pozwólmy Sojuszowi po prostu umrzeć w spokoju.

Dominik Puchała – członek partii Razem

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Renata

    14 Luty 2018 at 09:03

    Szkoda że nowa lewicowa partia nie wyciągaj wniosków z porażki SLD. PIS WYGRYWA JEDNOŚCIĄ A LEWICA CIĄGLE SIĘ PODGRYZA PO KOSTKACH NIGDY NIE WYGRACIE, NIGDY POLSKA NIE WRÓCI DO NORMALNOŚCI. W jedności siła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Częstochowa

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 324-40-01

Więcej w Częstochowa

straz-miejska

Strażnicy miejscy pomogą bezdomnym w czasie mrozów

Marcin Syguda15 Styczeń 2021
zima4

Akcja zima – odśnieżanie

Marcin Syguda14 Styczeń 2021
matyjaszczyk

Szczepienia szansą na powrót do normalności – apel prezydenta Częstochowy

Marcin Syguda13 Styczeń 2021
filharmonia_00-2

Styczeń z filharmonią

Marcin Syguda13 Styczeń 2021
malarka_00 (1)

Stypendia artystyczne

Marcin Syguda13 Styczeń 2021
choinka

Odbiór choinek

Marcin Syguda12 Styczeń 2021