Chorzy z COVID-19 zajmą hangar na lotnisku. Szpital polowy ma powstać w Pyrzowicach – Nowa Trybuna Częstochowska Chorzy z COVID-19 zajmą hangar na lotnisku. Szpital polowy ma powstać w Pyrzowicach | Nowa Trybuna Częstochowska
Region

Chorzy z COVID-19 zajmą hangar na lotnisku. Szpital polowy ma powstać w Pyrzowicach

Foto: Shutterstock
Chorzy z COVID-19 zajmą hangar na lotnisku. Szpital polowy ma powstać w Pyrzowicach

Drugi szpital polowy na Śląsku powstanie na lotnisku Katowice w Pyrzowicach. – Prace już ruszyły, zgodnie z zaleceniem premiera – mówi w rozmowie z Onetem rzecznik spółki Węglokoks, która jest odpowiedzialna za projekt. Łóżka covidowe mają zostać umieszczone w jednym z hangarów, a sam szpital nie będzie miał wpływu na funkcjonowania portu.

– To hangar odseparowany od części cargo i części pasażerskiej, co zresztą wynika wprost z przepisów sanitarnych, jakie muszą być zachowane. Prace już ruszyły, zgodnie z zaleceniem premiera – mówi w rozmowie z Onetem Jarosław Latacz, rzecznik spółki Węglokoks.

– Przewidujemy, że w Pyrzowicach będzie możliwość przyjęcia kilkuset pacjentów. Opieka standardem będzie odpowiadała standardom szpitala, gdzie mogą być leczeni ludzie z covid. W ciągu dwóch tygodni musimy zgłosić gotowość przyjęcia pacjentów – dodaje rzecznik spółki Węglokoks, która jest odpowiedzialna za powstanie placówki.

O możliwości powstania szpitala covidowego na lotnisku Pyrzowice w Katowicach mówił też ostatnio wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz wicemarszałek woj. śląskiego Izabela Domogała. W mediach społecznościowych napisała, że uczestniczyłam w oględzinach jednego z terminali, który – jak przekazała – ma zostać przeznaczony na szpital tymczasowy dla zakażonych.

Przypomnijmy, że pierwszy szpital polowy w woj. śląskim powstanie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w centrum miasta. W poniedziałek wojewoda Jarosław Wieczorek zapowiedział, że szpital ma być gotowy w ciągu trzech tygodni.

Generalnym wykonawcą, który będzie też zarządcą placówki, został szpital MSWiA w Katowicach. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym będzie 500 łóżek, w tym 100 respiratorowych. Budowa ma kosztować 10 do 12 mln zł.

źródło: onet.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 324-40-01

Więcej w Region

pieniadze

Kolejni VAT-owscy oszuści w prokuraturze

Marcin Syguda8 Styczeń 2021
karetka-covid

162 ratowników zrezygnowało z pracy w pogotowiu w Katowicach

Marcin Syguda6 Styczeń 2021
porodowka

Syn Sosnowiec, córka Toshiba. Nietypowe pomysły na imiona w Katowicach

Marcin Syguda31 Grudzień 2020
ckp_linia_okolice_zawiercia

ZGJ apeluje – obsługa kolejowa CPK nie przez środek Jury

Marcin Syguda31 Grudzień 2020
slask-swieta

Świąteczny spot Zespołu Śląsk

Marcin Syguda21 Grudzień 2020
iga_kozacka

Iga Kozacka w finale Szansy na sukces !

Marcin Syguda16 Grudzień 2020