Rekordy zakażeń w woj. śląskim. Rośnie szpital polowy na lotnisku – Nowa Trybuna Częstochowska Rekordy zakażeń w woj. śląskim. Rośnie szpital polowy na lotnisku | Nowa Trybuna Częstochowska
Region

Rekordy zakażeń w woj. śląskim. Rośnie szpital polowy na lotnisku

Koronawirus. Rekordy zakażeń w woj. śląskim. Szpital polowy na lotnisku | Foto: Shutterstock
Rekordy zakażeń w woj. śląskim. Rośnie szpital polowy na lotnisku

Drugi szpital polowy na Śląsku powstaje na lotnisku Katowice w Pyrzowicach. Znajdzie się w nim ok. 145 łóżek, w tym 10 respiratorowych. Za projekt odpowiada spółka Węglokoks.

O wyborze lotniska w Pyrzowicach jako bazy dla drugiego szpitala polowego w woj. śląskim pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Za taką lokalizacją przemawia m.in. odpowiednia infrastruktura i skomunikowanie z autostradą A1. Szpital buduje spółka Węglokoks, największy akcjonariusz Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które zarządza Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach.

Spółka zapewnia, że prace przy budowie covidowej lecznicy, a później jej funkcjonowanie, nie wpłyną na normalne działanie lotniska i obsługę pasażerów prywatnych i klientów cargo.

Szpital jest tworzony w jednej z hal magazynowych na terenie portu. Znajdzie się w nim ok. 145 łóżek, w tym 10 respiratorowych. Rozpoczęły się już prace związane z instalacją tlenową i elektryczną.

– Opieka standardem będzie odpowiadała standardom szpitala, gdzie mogą być leczeni chorzy z COVID-19. W ciągu dwóch tygodni musimy zgłosić gotowość przyjęcia pacjentów – mówił w rozmowie z Onetem Jarosław Latacz, rzecznik spółki Węglokoks.

Przypomnijmy, że budowa pierwszej tymczasowej placówki dobiega końca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Szpital ma być gotowy na przyjęcie 500 chorych przed końcem listopada. Służby prasowe wojewody śląskiego podały właśnie, że trzeci szpital polowy w woj. śląskim zlokalizowany będzie w jednym z uzdrowisk w Ustroniu. Placówka będzie mogła przyjąć nawet 200 pacjentów.

Już czwarty dzień z rzędu w woj. śląskim liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem przekracza 4 tys. W ciągu ostatniej doby potwierdzono m.in. 355 nowych zakażeń w Katowicach, 262 w Sosnowcu, 100 w Mysłowicach i 42 w Siemianowicach Śląskich.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 324-40-01

Więcej w Region

pieniadze

Kolejni VAT-owscy oszuści w prokuraturze

Marcin Syguda8 Styczeń 2021
karetka-covid

162 ratowników zrezygnowało z pracy w pogotowiu w Katowicach

Marcin Syguda6 Styczeń 2021
porodowka

Syn Sosnowiec, córka Toshiba. Nietypowe pomysły na imiona w Katowicach

Marcin Syguda31 Grudzień 2020
ckp_linia_okolice_zawiercia

ZGJ apeluje – obsługa kolejowa CPK nie przez środek Jury

Marcin Syguda31 Grudzień 2020
slask-swieta

Świąteczny spot Zespołu Śląsk

Marcin Syguda21 Grudzień 2020
iga_kozacka

Iga Kozacka w finale Szansy na sukces !

Marcin Syguda16 Grudzień 2020