Tragiczna sytuacja branży gastronomicznej! – Nowa Trybuna Częstochowska Tragiczna sytuacja branży gastronomicznej! | Nowa Trybuna Częstochowska
Częstochowa

Tragiczna sytuacja branży gastronomicznej!

Tragiczna sytuacja branży gastronomicznej!

Pogarsza się sytuacja przedsiębiorców z branży gastronomicznej, którzy od kilku tygodni nie mogą normalnie prowadzić swojego biznesu. Potrzebne jest jak najszybsze wsparcie, bo oferowanie potraw na wynos w żaden sposób nie zastępuje tradycyjnej działalności. W samym centrum Częstochowy, od początku pandemii, zamknięto już kilkanaście lokali czy pubów.

Restauratorzy mówią wprost – oferowanie jedzenia na wynos i dowozy w żaden sposób nie pozwalają im się utrzymać.

– Wiele lokali zamyka się. Nie wiadomo, jak to będzie wyglądało w ciągu dwóch najbliższych miesięcy. Oferujemy jedzenie na wynos, ale zarobki są minimalne, najwyżej 20 procent normalnego utargu – mówią właściciele dwóch modnych restauracji w alei NMP. Dlatego prowadzący lokale gastronomiczne apelują o jak najszybszą pomoc. – Potrzebujemy szybko jakichkolwiek rozwiązań, inaczej nie wiemy, jak długo wytrzymamy – dodają restauratorzy.

O powadze sprawy mówią też inne branże, i przestrzegają, że branży gastronomicznej nie można bagatelizować, bo kiedy restauracja bankrutuje, tracą na tym także dostawcy produktów i półproduktów.

18 listopada sejm ma zająć się pakietem pomocowym m.in. dla branży gastronomicznej. W planach jest wypłacanie postojowego, mikropożyczki w kwocie 5 tys zł., czy zwolnienia z ZUS. (Red.)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Częstochowa

Więcej w Częstochowa

img_0000-84

ZWYCIĘSKA OBRONA LWOWA

Marcin Syguda23 Listopad 2020
elektryczne_auto_00

PRZYSZŁOŚĆ ELEKTROMOBILNOŚCI W CZĘSTOCHOWIE

Marcin Syguda23 Listopad 2020
rower

CZĘSTOCHOWSKI ROWER MIEJSKI W 2020 ROKU

Marcin Syguda23 Listopad 2020
liscie

Jeżo-strefy

Marcin Syguda20 Listopad 2020
budzet-czwa

Projekt budżetu miasta Częstochowy na rok 2021

Marcin Syguda20 Listopad 2020
tory

Utrudnienia w Śródmieściu – demontaż torów tramwajowych

Marcin Syguda20 Listopad 2020