Dzień Otwarty Notariatu 2020 – Nowa Trybuna Częstochowska Dzień Otwarty Notariatu 2020 | Nowa Trybuna Częstochowska
Częstochowa, region

Dzień Otwarty Notariatu 2020

UM Częstochowa
Dzień Otwarty Notariatu 2020

Pilnuj swoich spraw. Chroń majątek. Porozmawiaj o tym z notariuszem – to temat przewodni 11. edycji Dnia Otwartego Notariatu. W sobotę 28 listopada w godzinach10-16 notariusze będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych pozwalających lepiej chronić majątek – zarówno telefonicznie, mailowo, jak i za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dzień Otwarty Notariatu to akcja realizowana już po raz 11. przez Krajową Radę Notarialną i rady izb notarialnych mająca na celu podnoszenie świadomości prawnej obywateli poprzez informowanie o rodzajach umów i czynnościach notarialnych, które będą odpowiednie dla realizacji zakładanych celów, jak również o konsekwencjach podjętych decyzji.

Na jakie tematy można porozmawiać z notariuszem?

Jak zawsze informacje prawne udzielane przez notariuszy w czasie Dnia Otwartego Notariatu dotykają ważnych spraw związanych z ochroną majątku i bezpieczeństwem obrotu prawnego.
Warto skorzystać z okazji i zapytać notariusza, jak bezpiecznie zawrzeć umowę najmu, jak podzielić majątek spadkowy, dokonać podziału majątku przed rozwodem i po rozwodzie, jak prawidłowo sporządzić testament, odrzucić spadek czy zrzec się dziedziczenia. Rejenci doradzą również, jak ustrzec się przed złymi pożyczkami oraz nie dać się oszukać przy umowach przewłaszczenia nieruchomości na zabezpieczenie.

Powszechnie notariusz kojarzy się ze sprawami spadkowymi oraz nieruchomościami, tymczasem w kancelarii notarialnej można załatwić także sprawy ważne z punktu widzenia przedsiębiorców, takie jak m.in. zabezpieczenie roszczeń, zawarcie ugody czy powołanie zarządcy sukcesyjnego. Mało kto wie, że wielu czynności prawnych można dokonać alternatywnie przed sądem i w kancelarii notarialnej (np. sprawy związane z dziedziczeniem czy umowy alimentacyjne), tym samym oszczędzając czas i pieniądze. Przykładowo potwierdzenie praw do spadku u notariusza (poświadczenie dziedziczenia) trwa ok. 2 godzin a nie, jak w sądzie, kilka miesięcy.

Na temat wszystkich czynności notarialnych – na kilka różnych sposobów – będzie można porozmawiać z rejentem w ostatnią sobotę listopada.

W tym roku notariuszom będą towarzyszyć eksperci z biura Rzecznika Finansowego, którzy mailowo i na czacie poinformują, na co należy zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy kredytu, także hipotecznego, oraz zawieraniu umowy pożyczki. Tzw. nieautoryzowane transakcje to coraz większy problem klientów banków w Polsce – warto wiedzieć, co zrobić, gdy z naszego konta znikną pieniądze, a nam nic nie wiadomo o realizowanych przez nas transakcjach. Rzecznik Finansowy jest partnerem merytorycznym tegorocznej edycji Dnia Otwartego Notariatu.

W jaki sposób można porozmawiać z notariuszem?

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczestników 11. edycji DON-u organizatorzy zrezygnowali z dotychczasowej formuły stacjonarnych spotkań. W tym roku informację prawną będzie można uzyskać na kilka sposobów: w indywidualnych rozmowach prowadzonych telefonicznie

Katowice i okolice: 32 205 05 08
Białystok i okolice: 85 688 13 10
Gdańsk i okolice: 58 727 30 41
Kraków i okolice: 12 442 95 07
Lublin i okolice: 81 532 80 46
Łódź i okolice: 42 620 09 05
Poznań i okolice: 61 669 83 20
Rzeszów i okolice: 17 283 22 50
Szczecin i okolice: 91 443 55 81
Warszawa i okolice: 22 100 90 03
Wrocław i okolice: 71 738 17 23
w odpowiedzi na pytania nadesłane mailem na adres pytanie@porozmawiajznotariuszem.pl
na czacie i w trakcie transmisji prowadzonej na żywo na profilu Porozmawiaj z Notariuszem na FB.
Szczegółowe informacje: www.porozmawiajznotariuszem.pl

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Częstochowa, region

Więcej w Częstochowa, region

aleksandra_piszczala

Mała częstochowianka najlepsza w konkursie śląskiego ZOO

Marcin Syguda17 Grudzień 2020
samoz

Rządowy Fundusz Inwestycji lokalnych – samorządowcy pytają o kryteria podziału

Marcin Syguda14 Grudzień 2020
dsc00000-116

PROJEKT TELEOPIEKI MEDYCZNEJ

Ewa Chojnacka23 Wrzesień 2020
logo-krus normal

„Bezpieczeństwo pod kontrolą” – KRUS ogłasza kolejny konkurs

Ewa Chojnacka7 Sierpień 2020
matyjaszczyk-krzysztof

PREZYDENT CZĘSTOCHOWY UPOMINA SIĘ O WOJEWÓDZTWO

Ewa Chojnacka1 Sierpień 2020
maseczka

KIEDY MOŻNA OPUŚCIĆ KWARANTANNĘ?

Ewa Chojnacka6 Kwiecień 2020