Wolontariusze pomagają medykom – Nowa Trybuna Częstochowska Wolontariusze pomagają medykom | Nowa Trybuna Częstochowska
Lubliniec

Wolontariusze pomagają medykom

W szpitalu pomaga kilku studentów medycyny, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego, a nawet strażak.
Wolontariusze pomagają medykom

POMOC. Pandemia spowodowała, że wielu pracowników, szczególnie w placówkach służby zdrowia, przebywa na kwarantannie i w izolatoriach. Sytuacja ta dotknęła również szpital powiatowy w Lublińcu, który żeby przeciwdziałać ewentualnym problemom, wystosował do wolontariuszy apel o pomoc w wykonywaniu czynności niemedycznych w punkcie pobrań wymazów COVID-19

– Odzew był duży i dzisiaj pomaga nam kilku studentów medycyny, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego, a nawet strażak. Potrzeby są jednak duże, zapraszamy więc wszystkich chętnych, którzy mogliby wspomóc szpital w czynnościach niemedycznych – mówi Ilona Kasprowicz, naczelna pielęgniarka szpitala w Lublińcu.
– Jako przyszły lekarz czuję taką odpowiedzialność, jeżeli mogę pomóc, chętnie angażuję się w pracę szpitala – mówi Piotr Kasprowicz, wolontariusz, student ŚUM w Katowicach.
Chętni wolontariusze informacje mogą uzyskać pod numerem telefonu 34 35 06 379/ 34 35 06 387 lub osobiście w administracji SPZOZ w Lublińcu (ul. Sobieskiego 9, II piętro) od poniedziałku do piątku w godz. 8. do 15. (as)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lubliniec

Więcej w Lubliniec

maniura1

Nie będzie obowiązkowych szczepień dla urzędników

Adam Świerczyński14 Styczeń 2021
duda

Andrzej Duda wygrał w powiecie lublinieckim!

Adam Świerczyński3 Lipiec 2020
wideokonferencja

Zdalna sesja w Lublińcu

Adam Świerczyński28 Kwiecień 2020
dps

Koronawirus zaatakował kolejny DPS

Adam Świerczyński21 Kwiecień 2020
maseczka

Już 15 osób zmarło w powiecie lublinieckim

Adam Świerczyński20 Kwiecień 2020
lekarz

Są ozdrowienia, ale i kolejne zakażenia

Adam Świerczyński18 Kwiecień 2020