Minecraft , hip-hop i zawodowa Częstochowa – Nowa Trybuna Częstochowska Minecraft , hip-hop i zawodowa Częstochowa | Nowa Trybuna Częstochowska
Częstochowa

Minecraft , hip-hop i zawodowa Częstochowa

UM Częstochowa
Minecraft , hip-hop i zawodowa Częstochowa

Przed dziećmi i młodzieżą drugi tydzień ferii. Pomimo pandemii i wynikających z niej ograniczeń związanych zwłaszcza z wypoczynkiem na świeżym powietrzu, częstochowski samorząd przygotował ofertę, z której będą mogły skorzystać młode częstochowianki i częstochowianie.

Obowiązujące przepisy wymusiły przeniesienie części aktywności do świata wirtualnego.

– Postanowiliśmy wykorzystać ten fakt i zaprosić młodych ludzi do współtworzenia przestrzeni publicznej – mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Ich zadaniem będzie budowa szkoły średniej swoich marzeń w grze MINECRAFT. Do udziału zapraszamy wszystkie uczennice i uczniów szkół ponadpodstawowych z Częstochowy oraz młodzież z klas VII i VIII z naszego miasta oraz Subregionu Północnego Województwa Śląskiego.

Projekt, na podstawie którego ma powstać wyjątkowy budynek nowoczesnej szkoły stworzyli uczniowie częstochowskich szkół technicznych. Przy okazji, wykorzystując działania w świecie wirtualnym mieszkanki i mieszkańcy mogą zapoznać się z bogatą ofertą częstochowskich szkół technicznych i branżowych, do których wyboru podczas rekrutacji miasto konsekwentnie zachęca.

Całą akcję promuje clip „Zawodowa Częstochowa”, który stworzył, we współpracy z częstochowskim Centrum Obsługi Inwestora Piotr „Dziker” Chrząstek – częstochowski twórca znany ze swej miłości do hip – hopu.
Spot z pełną ofertą częstochowskich szkół technicznych i branżowych, zachęcający do gry MINECRAFT nagra także Mikser – raper związany z Częstochową.

Do udziału w MINECRAFT miasto zaprasza wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Częstochowy oraz młodzież z klas VII i VIII szkół z terenów Subregionu Północnego Województwa Śląskiego czyli z Powiatu Częstochowskiego, Kłobuckiego i Myszkowskiego. Organizatorzy przewidzieli ciekawe nagrody, między innymi monitor gameingowy. Gra ruszy w piątek, 8 stycznia 2021, o godzinie 14:00. Wtedy właśnie zostanie aktywowana strona: www.zawodowaczestochowa.pl, na której będzie do pobrania regulamin i formularz zgłoszeniowy, a także szczegóły dotyczące wirtualnych ferii.

Gra MINECRAFT to niejedyna propozycja dla młodych częstochowianek i częstochowian na drugi tydzień ferii. Będą mogli uczestniczyć także w zajęciach w formie półkolonii, zajęciach świetlicowych, feriach z harcerzami, a także w zajęciach sportowych (tenis, taekwondo i taniec sportowy), organizowanych przez kluby sportowe i organizacje pozarządowe. Szczegóły wkrótce na stronie internetowej miasta.

W pierwszym tygodniu ferii, który pomału się kończy uczennice i uczniowie mogą liczyć na zorganizowane zajęcia w szkołach podstawowych (od 8.00 do 13.00), m.in. warsztaty plastyczno-techniczne, rękodzieła artystycznego oraz zajęcia z dziedziny programowania i robotyki. Organizowane są też doświadczenia z chemii i fizyki, zajęcia plastyczne, muzyczne i animacyjne, czytelnicze i biblioteczne oraz szereg działań proekologicznych, warsztaty kulinarne, gry i zabawy zespołowe propagujące zdrowy styl życia, treningi tenisa stołowego z wykorzystaniem roboponga, zajęcia teatralne i manualno – logiczne.
W tym samym czasie w szkołach ponadpodstawowych organizowane są zajęcia sportowo – obronne, zajęcia z orientacji w terenie, strzelanie programowe z kbks dla klas mundurowych.

Organizatorami miejskich ferii 2021 są Urząd Miasta Częstochowy, Młodzieżowa Rada Miasta, ZHP Hufiec Częstochowa, częstochowskie organizacje pozarządowe.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Pingback: Ferie w mieście już za półmetkiem – Nowa Trybuna Częstochowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Częstochowa

Więcej w Częstochowa

straz-miejska

Strażnicy miejscy pomogą bezdomnym w czasie mrozów

Marcin Syguda15 Styczeń 2021
zima4

Akcja zima – odśnieżanie

Marcin Syguda14 Styczeń 2021
matyjaszczyk

Szczepienia szansą na powrót do normalności – apel prezydenta Częstochowy

Marcin Syguda13 Styczeń 2021
filharmonia_00-2

Styczeń z filharmonią

Marcin Syguda13 Styczeń 2021
malarka_00 (1)

Stypendia artystyczne

Marcin Syguda13 Styczeń 2021
choinka

Odbiór choinek

Marcin Syguda12 Styczeń 2021